Dark Wiland

Dark Wiland

Hra o malém duchovi jménem Simon, který se čirou náhodou zaplete do královského problému. Dark Wiland je podobně jako Bilong Damn Space o prozkoumávání a bojování. Hlavním cílem hry je nasbírat královy postrácené amulety a donést mu je včas. Jak už to tak bývá, není to je tak, a proto narazíte na několik druhů nepřátel. Jak hýbajících se, kteří vás budou prohánět dokud se jich nezbavíte, tak i vyčkávajících, kteří jen čekají, až na vás budou moci zaútočit z povzdálí. Důležitá jsou také ohniště, která vám doplní zdraví, jsou ale opravdu dobře schované, a pokud nebudete opravdu poctivě prozkoumávat svět, moc jich nenajdete. Pohybovat se budete hned v několika různých častí světů, které nejsou úplně stejné. Čeká na Vás jak klasické hliněné podzemí, podzemí připomínající peklo, tak třeba i podzemí připomínající oblohu s velmi hustými mraky.

Hra Dark Wiland se účastlnila letní programátorské soutěže GeekWork 2014, která se konala na populární české IT sociální síti IT network, kde získala celkově 4. místo.

Recenze ze soutěže GeekWork 2014

David Čápka (9/10 bodů): Esteticky velmi působivé a nápaditě rozevláté, na GameMaker překvapivě dobře vyřešené kolize, ale projevují se ostatní nedostatky tohoto enginu, kterými jsou zejména nízká rychlost hry a pomalé načítání lokací. Co je poněkud frustrující je boj nožem, kde je radius hodně malý. Nepřišel jsem na způsob jak se léčit ani jak z bojů vyváznout bez ztráty života, jednoduše se mi to fakt líbí a strašně bych to chtěl hrát, ale vždycky jsem umřel, takže se mi to nedařilo rozumně zahrát. Rozhovory jsou vtipné.

nessandy (9/10 bodů): Tato hra se mi také hodně líbí, ať už grafikou, příběhem nebo vtipnými komentáři. Hlavnímu hrdinovi jsem nejdřív říkala "červ", pak ale kamarádka, která ho viděla, jej nazvala "duch", což mi přišlo trefnější (co to je tedy vlastně za bytost?). Bohužel jsem nezjistila, jak je hra dlouhá a jak dopadne, neboť mi přijde, že je už od začátku nastavena vysoká obtížnost, resp. bych ráda viděla, jak ji hrají autoři, neboť jsem našla pouze jeden ohníček, u kterého se dají doplnit životy a po projití určitých míst se již k němu nedalo vrátit. Na druhou stranu mi přijde, že z boje nelze odejít bez zranění a nepřišla jsem na to, kdy, kde a jak si mohu nabít štít.

Honza Bittner (6/10 bodů): Grafika, ač je trochu více pixelovitá, se mi opravdu líbila. Hra má vtipné dialogy, avšak trochu zmatený příběh – bych řekl. Zabíjení nepřátel? Tak to je něco… Opravdu jsem nepřišel na to, jak někoho zabít aniž by mi ubral alespoň kousíček života.

Daniel Vítek (5/10 bodů): Grafika i efekty byly pěkně udělané, jen jsem nějak nepochopil příběh. Hodila by se nějaká mapa, když jsem hrál hru poprvé tak jsem ani nenašel obchod a už jsem byl na druhé straně. Stejně tak mi trvalo nějakou dobu zjistit, že když útočím, musím seknout 2x. Předtím jsem si myslel, že to jsou špatný kolize.

Stáhnout Dark Wiland (Windows)

Snímky