DriftRods

DriftRods

Zavodní hra zaměřená jen na driftování. V DriftRods jde hlavně o sbírání bodů za jízdu smykem na čas. Na výběr je ze čtyř aut, která jsou mezi driftery populární a všechna si lze postupně koupit a vylepšit. Dále obsahuje 5 tratí z nichž jsou 4 odemčené a jedna zamknutá. Každá trať má svůj časový limit a 3 bodové meze s různými cenovými odměnami.

DriftRods je hra opravdu těžká a pokud jí nevěnujete trochu času, moc si nezadriftujete (sám mám problém po nějaké době si slušně zajezdit.)

Na této hře jsem vůbec poprvé nepracoval sám, ale pomáhal mi velmi šikovný grafik Vladimír Tipelt a všímavý tester Tomáš Hrodek. Díky nim jsem hru zvládl dokončit v časovém rozmezí.

Hra je primárně vytvořená do letní soutěže GeekWork 2016, která se konala na populární české IT sociální síti IT network, kde skončila na 7. místě

Recenze ze soutěže GeekWork 2016

David Čápka (8/10 bodů): Velmi dobře zpracovaná hra, nefunkční kolize finální zážitek bohužel srážejí do kolen. Grafika perfektní, možná jen dát na tu trávu nějaké stromy a na písek kaktusy, aby to nebylo tak prázdné, moc hezký grafický styl. Ozvučení super, feeling jako když člověk opravdu řídí. Programování, no, to je ta činnost, kde nás za to co funguje nepochválí a za to co nejde nám vyhubují. Přijde mi to naprogramované dobře a určitě to dalo spoustu práce, funguje to rozumně rychle, scrolling, komba, ukazatel času je kruhový, je to hezké. Ale to zasekávání se ve všem kolem silnice prostě bráni si hru pořádně užít.

Ella (7.8/10 bodů): Líbí se mi grafika, možnosti jako výběr auta nebo trati, vylepšení aut. Ozvučení je naprosto skvělé. Auto se chová jako na oleji, chápu, že jde o hru se smyky, ale tohle je příliš přehnané a když se nabourá do překážky nebo svodidla, zasekne se. Grafika je dobře sladěná.

Adam Ježek (5/10 bodů): Grafické zpracování dobré, ale samotné provedení pokulhává. Ovládání je příliš citlivé, autu až moc ujíždí zadek. Pokud najedu do pneumatik, zaseknu se. Taky se dají projet skrz.

Hrát DriftRods na webu

Snímky